Բարձրանալ վերև
Փնտրվում է...

«Էրեբունի-Երևան» 2792 ամյակին նվիրված միջոցառումների ժամանակացույց 10.10.2010թ.



08:30 Փոքր կենտրոնում երթևեկության դադարեցում

10:00 Շտապօգնության և հրշեջ մեքենաների կայանում համապատասխան վայրերում

11:00 Փողոցների և արձանների լվացում

12:00 Միջոցառումների վերաբերյալ տեղեկատվական կենտրոնների գործարկում

12:00-12:30 Թատերականացված ներկայացում Էրեբունի թանգարանի տարածքում

12:30-14:00 Արգիշտի թագավորի գլխավորությամբ զորախումբի բեմականացված քայլերթ (Էրեբունի թանգարանից դեպի քաղաքապետարան ապա Հանրապետության Հրապարակ)

14:00-15:00 Տոնական շքերթ (Ռուսաստանի հրապարակից դեպի Հանրապետության Հրապարակ)

14:00-18:00 Մանկական բեմ-տիկնիկային ներկայացումներ, զվարճալի խաղեր, ծաղրածուներ, խաղավարներ, աճպարարներ և հեքիաթների հերոսներ (Կիրովի անվան մանկական զբոսայգի)

15:00 Պարալիմպիկ խաղերի մասնակիցների երթ և վազք 2792 մետր (Հաղթանակի կամուրջից մինչև Մատենադարան)

15:30 Հեծանվավազք (Մաշտոցի պողոտա)

15:00-15:30 Ավանդական <<Կոխի>> ցուցադրական ելույթներ` <<Մարաթուկ>> համույթի մասնակցությամբ (Մաշտոց և Բուզանդ փողոցների խաչմերուկ)

17:00-20:30 Վինտ սերֆինգ ցուցադրական մրցումներ (Կարապի լիճ)

15:00- 20:30 Վարպետաց քաղաք (Հյուսիսային պողոտա)

15:00-23:00 Կարաոկե (Հյուսիսային պողոտա)

15:00-20:30 Դեֆիլե (Հյուսիսային պողոտա)

14:00-20:30 Ռետրո ոճի մեքենաների ցուցադրություն (Ֆրանսիայի հրապարակ)

15:00-17:30 Երևանի վերաբերյալ տեսահոլովակի նկարահանում (Ազգային ակադեմիական թատրոնի ծառայողական մուտք)

15:00- 19:00 Թատերական բեմ – մնջախաղ, բեմականացումներ, Էտյուդներ (Առագաստ սրճարանի հարևանությամբ)

15:00-19:30 Աշխարհի ազգերի բեմ – Հայաստանում բնակվող ազգային փոքրամասնությունների էթնիկ համույթների կատարումներ (Անգլիական այգի` Սունդուկյան թատրոնի հարևանությամբ)

15:00-19:30 Էստրադային բեմ (Ստ. Շահումյանի անվան հրապարակ)

19:00-23:00 Երիտասարդական բեմ – DJ-ներ Վրաստանից, Ռուսաստանից, Հայաստանից (Ազատության հրապարակ)

19:00-23:00 Ջազ երաժշտության բեմ – Լևոն Մալխասյան, «Կատուներ», «Time Reporte», (Կասկադ)

19:00-23:00 Ռոք երաժշտություն բեմ – Դիվաար, Էսկիդազ, Road movie, Դոգմա, Դորիանս, Էմփիռեյ (Մոսկվա կինոթատրոն)

19:00-23:00 Դասական երաժշտության բեմ (Կոմիտասի արձանին կից պուրակ)

19:00-23:00 Ազգային երաժշտության բեմ (Մաշտոց և Բուզանդ փողոցների խաչմերուկ)

19:00-23:00 Հեղինակային բեմ (Մոսկովյան Պուրակ)

20:30- 23:00 Գլխավոր բեմ – արտասահմանյան երգիչներ, բեմականացված շոու ներկայացում (Հանրապետության Հրապարակ)

22:00 Տոնական հրավառություն (Հանրապետության Հրապարակ)

23:00-01:20 Բնակիչների կենտրոնացված տեղափոխում վարչական շրջաններ

01:00- 06:00 Մայրաքաղաքի փողոցների մաքրում

Հավանեցի՞ր, դե տեղեկացրու ընկերներիդ`

Comments
0 Comments

Գրել մեկնաբանություն